Tell a Friend
captcha

 
x


تنگ کردن واژن | تنگی واژن | ترمیم واژن | روش غیر جراحی تنگ کردن واژن کدامند ؟

جدیدترین تکنولوژی تنگ کردن واژن 2- تنگ کردن واژن عمل تنگ کردن واژن هزینه تنگ کردن واژن عکس تنگ کردن واژن تنگ کردن واژن با لیزر

در این روش جدید ، تنگ کردن واژن و بدون ریکاوری به شما عزیزان معرفی میگردد.

تنگ کردن واژن

متد روش تنگ کردن واژن کدام است ؟؟

همچنانکه که سن خانمها افزایش پیدا میکند ، پوست واژن الاستیسیته خود را از دست میدهد و فیبرهای کلاژن ضعیف شده و خاصیت ارتجاعی شان کاهش می یابد تا دهه های اخیر جهت برگرداندن وضعیت پوست و تنگی واژن فقط عمل جراحی توصیه میشد .

امروزه روش جدید جهت تنگ کردن واژن ابداع شده که سلامت بافت را نیز برگرداننده که خاصیت الاستیسیته و قدرت واژن را افزایش میدهد .

تنگ کردن واژن با تکنولوژی جدید روشی است ظاهر و توانایی بافت واژن را بهبود بخشیده و نگه میدارد .

تکنولوژی های جدید بدون استفاده از بی حسی و بیهوشی انجام میگیرد .

دکتر شیرین شمس - جراح و متخصص زنان و زایمان
 
آدرس :  تهران -  میدان ونک - خیابان صانعی -
 
ساختمان پزشکان سینا - طبقه سوم - واحد 11
 
تلفن تماس :
 
 

 

با استفاده از گرمای تولید شده در لایه های داخلی واژن قدرت انقباض کلاژن الاستین افزایش یافته و با تحریک این پروتین های مهم باعث جوان سازی واژن میگردد .

کوتاه ترین زمان ممکن در این تکنولوژی انجام میگردد . بیمار احساس درد نداشته و نیازی به دوره ریکاوری بعد از انجام این اقدام ندارد .

چرا امروزه تکنولوژی های جدید جایگزین جراحی های مرسوم و قدیمی شده است ؟؟

در تکنولوژی های جدید سلامت خانها افزایش یافته و قدرت جوانی به آنها برمیگردد . اعتماد به نفس خانمها افزایش یافته و این کار کاملا غیر تهاجمی و سرپایی انجام میگیرد .

فواید استفاده از تکنولوژی های جدید :

1- انجام جراحی بدون درد و خونریزی

2- انجام جراحی به صورت کاملا غیر تهاجمی

3- انجام تکنولوژی در کوتاه ترین زمان

4- افزایش تونیسیته عضلات ، افزایش قدرت و بافت واژن

5- افزایش لذت جنسی

6- کنترل بهتر و دفع ادرار

7- رفع بی اختیاری های ادرار

امادگی جهت انجام درمان با تکنولوژی جدید

انجام این اقدام حدود 15 تا 30 دقیقه طول میکشد . قبل از این اقدام بیمار لازم است توسط متخصص زنان معاینه دقیق شده و ازمایشات لازم جهت بیمار انجام بگیرید.

به دلیل آنکه بافت فیزیکی خانمها با یکدیگر متفاوت است پزشک بعد از معاینه دقیق دوره درمان و بهترین روش درمان را به شما توصیه خواهد کرد.

مراقبت های بعد از عمل ::

این پروسه نیاز به دوره ریکاوری نداره و بیمار می تواند به فعالیت روزانه خود مانند گذشته ادامه دهد ، فعالیت جنسی حدود 72 ساعت بعد از عمل امکان پذیر است و 24 ساعت بعد از عمل بیمار می تواند ورزش کند .

ممکن است برخی خانم ها با یک تا دو جلسه استفاده از این تکنولوژی تنگی واژن  کاملا بهبود یابند . در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به 5 جلسه یا بیشتر استفاده از این اقدام را داشته باشند.

درمان در دو تا 4 هفته انجام میگیرد . بعد از این اقدام عفونت های واژینال ، خشکی واژینال ، بی اختیاری های ادراری کاملا مرتفع می گردد.

اثرات طولانی مدت این اقدام شامل تنگ کردن و جوان سازی بافت واژن میباشد .

به این ترتیب و با استفاده از این تکنولوژی خانم ها می توانند حدود 10 تا 15 سال جوان تر شده و از زندگی خود لذت ببرند .

    http://drshirinshams.com/wp-content/themes/ypo-theme/images/%D8%AA%D9%86%DA%AF_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86_%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86_%D8%B9%DA%A9%D8%B3.jpg
مقاله دوم
 

 

 
با توجه به وضعیت زندگی خانم ها و خاصیت ارتجاعی واژن که به مرور زمان با افزایش سن دچار افتادگی و شلی میگردد . بر آن شدیم که تکنیک جدید استفاده از نخ جهت بالا کشیدن نخ و پرینه را به شما معرفی کنیم .
����موارد استفاده :
 
1- تنگ کردن واژن
3- بازسازی پرینه بعد از زایمان و اپیزیوتومی 
4- ترمیم شل شدگی چروک خردگی پرینه
5- لیفت دستگاه تناسلی خارجی ( ولو)
����روش های تاثیر نخ در تنگ کننده بافت تناسلی بانوان
1- تاثیر مکانیکال که بسیار سریع است و باعث تنگی ولو یا فرج میشود .
2- تاثیر طولانی مدت که با تشکیل کلاژن و ایجاد فیبروز و افزایش خون رسانی باعث جوان سازی بافت تناسلی میگردد.
 
����سیستم نخ : تکنیکی است که در گذشته جهت لیفت صورت و بدن استفاده میشود و در حال حاظر متد جدیدتر آن جهت لیفت پرینه و بافت تناسلی استفاده استفاده میگردد . نخ ها قابل جذب بوده و اثر آن تا اخر عمر در پرینه در صورتیکه بیماران زایمان طبیعی نداشته باشد باقی می ماند. 
http://drshirinshams.com/wp-content/themes/ypo-theme/images/%D8%AA%D9%86%DA%AF_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86_%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86_0.png
����عمل جراحی لابیاپلاستی (labioplasty) :
در واقع جراحی زیبایی واژن یا آلت تناسلی زنان است که در آن لب های داخلی و یا لب های خارجی را کوچکتر و قرینه سازی می کنند و این عمل سبب رفع مشکلات ظاهری واژن و عملکرد در فرد می گردد.
����اما عمل تنگ کردن واژن یا عمل پرینورافی یک نوع عمل جراحی ترمیمی و زیبائی واژن محسوب شده که هدف آن کاهش سایز واژن می باشد . 
����عمل لابیاپلاستی نیز در جهت تکمیل عمل زیبایی قسمت خارجی واژن انجام می شود . جهت انجام این عمل و حصول بهترین نتیجه انتخاب یک جراح حاذق اهمیت بسیاری دارد.
����اکثر خانم ها با افزایش سن و یا پس از بارداری و زایمان و یا تغییرات وزن و یا حتی افراد زایمان نکرده ( به دلایل ژنتیکی دارای شلی بافت های پرینه ) بزرگ شدگی لب یا ماژوراومینورا (لب های خارجی و داخل) می شوند .
���� افزایش وزن نیز در خانمها سبب تجمع چربی در ناحیه عانه شده که خود در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ احساس نارضایتی ایجاد می کند . 
����این جراحی به صورت سر پایی و بدون بیهوشی انجام می شود . و حداکثر یک ساعت به طول می انجامد و پس از ۲-۳ روز استراحت فرد به کار روزمره می پردازد.
 

معمولا خانم ها از عدم رسیدن به ارگاسم و شلی واژن شاکی هستند . مهمترین عامل کاهش ارگاسم و شلی واژن از دست دادن قوام عظلات خلفی دیواره داخلی واژن میباشد که تا دهانه ورودی واژن امتداد میبابد .

که در نتیجه بیمار از احساس افتادگی ، شلی و عدم ارگاسم حین نزدیکی شاکی میگردد .

همانطور که ذکر شد ضعف بافت های نگه دارنده لگن و نازک شدن تیغه ریکتوواژینال ( تیغه بین مقعد و واژن ) می توانند باعث افتادگی دیواره واژن شوند .

http://drshirinshams.com/wp-content/themes/ypo-theme/images/%D8%AA%D9%86%DA%AF%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%20%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86.jpg

علل شلی واژن ::

1- آسیب های حین زایمان طبیعی

- زایمان سخت

- زایمان طول کشیده

- چند قلوزایی

-استفاده از فورسپس ،

و یا روشهای دیگر جهت تسهیل زایمان طبیعی

  • پارگی های ناحیه پرینه
  • یک اپیزیوتومی غلط حین زایمان طبیعی که ممکن است تا رکتوم یا عضلات اسپکنتر مقعد امتداد یابد .
  • تاریجچه یبوست مزمن به دنبال اختلالات روده ای
  • سابقه هیسترکتومی و یا عمل جراحی دراوردن رحم

مشکلات ذکر شده با افزایش سن شدیدتر میشوند ولی ممکن است در خانم های جوان تر نیز باعث شلی واژن شده حتی در کسانی که تا بحال هیچ گونه زایمان طبیعی نداشته اند .

واژینوپلاستی کمک میکند به سفت شدن عضلات و تونیسیته واژن و بافت های اطراف به طوری که با قدرت بیشتری عضلات واژن انقباض بیشتری پیدا میکنند و قابل کنترل است .

بنابراین بیمار احساس بهتری هنگام نزدیکی خواهد داشت .

به کمک واژینوپلاستی می توانیم دهانه واژن را کوچک تر و تنگ تر نماییم .

علایم افتادگی قسمت خلفی دیواره واژن

Posterior vaginal wall prolapse

1- نزدیکی دردناک

2- یبوست

3- فشار روی مقعد

4- دردهای قسمت تحتانی کمر

5- بی اختیاری دفع گازهای روده ای

6- صداهای واژینال یا روده ای

7- درد مقعد و واژینال و تورم واژن

8- عدم توانایی در دفع کامل مدفوع

9- احساس درد و ناراحتی بعد از دفع مدفوع و حرکات روده ای

http://drshirinshams.com/wp-content/themes/ypo-theme/images/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86.jpg

علل  Posterior vaginal wall prolapse

1- زایمان های متعدد یا طول کشیده

2- استفاده از فوسلوز یا بقیه روشها جهت تسهیل زایمان

3- شرح حال یبوست و دل پیچه های مکرر

4- پارگی های پرینه یا اپیزیوتومی هایی که تا رکتوم یا اسپکنتر معقد کشیده شده .

همانطور که قبلا ذکر شد تمام این مشکلات با افزایش سن بیشتر میشود ولی ممکن ان برای خانم های جوان که حتی تا به حال زایمان نداشته اند نیز اتفاق بیفتند .

این مشکل ممکن است به دنبال هیسترکتومی تشدید شوند زیرا به دنبال هیسترکتومی ممکن است بافت های نگه دارنده لگن و لیگامان ها و بافت های اطراف دهانه رحم یا سرویکس و یا بافت های نگه دارنده قسمت دیواره قدامی یا خلفی واژن اتفاق بیفتد

روشهای اصلاح Posterior vaginal wall prolapse

  • ورزش کگل : کاملا ایمیل بوده ولی باید حدقل شش ماه انجام شود . تا به نتیجه دلخواه برسد . این روش کمک کننده است ولی از بین برنده کامل مشکلات نمی باشد
  • ترمیم قدامی خلفی  A – P Vaginal repaer یک عمل جراحی است که معمولا در بیمارستان  انجام می شود . که بافت های اضافی قسمت قدامی یا خلفی واژن برداشته شده . دهانه واژن تنگ شده و پرولاپس از بین برده می شود و مثانه و رکتوم به محل خود کشیده میشود .
  •  
  • Vaginal posterior repair که در این روش بافت های اضافی قسمت خلفی واژن برداشته شده ، پرولاپس وافتادگی از بین میرود ، تنگی واژن ایجاد شده این روش به مراتبط راحت تر از روش دوم بوده و اثرات درمانی تفریبا مشابه آن دارد . و ما به بیماران توصیه میکنیم که تا حد امکان و در صورت نیاز به جراحی از این روش استفاده نماییم . که دوره ریکاوری کوتاه تر و دوره بهبود سریعتری داشته باشد .

تنگ-کردن-واژن

آدرس : تهران، ضلع شمال شرقی میدان ونک، خیابان صانعی، ساختمان پزشکان سینا، پلاک 23، واحد 11
 
تلفن تماس :
 
  88192748 021 
http://drshirinshams.com/wp-content/themes/ypo-theme/images/%D9%88%D8%A7%DA%98%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C_%D8%AA%D9%86%DA%AF%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%20%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86.jpg

تنگ کردن واژن

روش غیر جراحی تنگ کردن واژن

در این مقاله روش جدید ، تنگ کردن واژن و بدون ریکاوری به شما عزیزان معرفی میگردد.

متد روش تنگ کردن واژن کدام است ؟؟

همچنانکه که سن خانمها افزایش پیدا میکند ، پوست واژن الاستیسیته خود را از دست میدهد و فیبرهای کلاژن ضعیف شده و خاصیت ارتجاعی شان کاهش می یابد تا دهه های اخیر جهت برگرداندن وضعیت پوست و تنگی واژن فقط عمل جراحی توصیه میشد .

امروزه روش جدید جهت تنگ کردن واژن ابداع شده که سلامت بافت را نیز برگرداننده که خاصیت الاستیسیته و قدرت واژن را افزایش میدهد .

علل کاهش قدرت و خاصیت الاستیسیته واژن :

1- افزایش سن

2- سیگار کشیدن

3- چاقی

4- زایمان طبیعی

5- هیسترکتومی یا دراوردن رحم

6- عمل جراحی

با انجام عمل جراحی کلاژن طبیعی پوست با فیبر های که خاصیت الاستیسیته ندارند ، تعویض میگرند

تنگ کردن واژن با تکنولوژی جدید روشی است ظاهر و توانایی بافت واژن را بهبود بخشیده و نگه میدارد .

تکنولوژی های جدید بدون استفاده از بی حسی و بیهوشی انجام میگیرد .

با استفاده از گرمای تولید شده در لایه های داخلی واژن قدرت انقباض کلاژن الاستین افزایش یافته و با تحریک این پروتین های مهم باعث جوان سازی واژن میگردد .

کوتاه ترین زمان ممکن در این تکنولوژی انجام میگردد . بیمار احساس درد نداشته و نیازی به دوره ریکاوری بعد از انجام این اقدام ندارد .

چرا امروزه تکنولوژی های جدید جایگزین جراحی های مرسوم و قدیمی شده است ؟؟

در تکنولوژی های جدید سلامت خانها افزایش یافته و قدرت جوانی به آنها برمیگردد . اعتماد به نفس خانمها افزایش یافته و این کار کاملا غیر تهاجمی و سرپایی انجام میگیرد .

 

فواید استفاده از تکنولوژی های جدید :

1- انجام جراحی بدون درد و خونریزی

2- انجام جراحی به صورت کاملا غیر تهاجمی

3- انجام تکنولوژی در کوتاه ترین زمان

4- افزایش تونیسیته عضلات ، افزایش قدرت و بافت واژن

5- افزایش لذت جنسی

6- کنترل بهتر و دفع ادرار

7- رفع بی اختیاری های ادرار

امادگی جهت انجام درمان با تکنولوژی جدید

انجام این اقدام حدود 15 تا 30 دقیقه طول میکشد . قبل از این اقدام بیمار لازم است توسط متخصص زنان معاینه دقیق شده و ازمایشات لازم جهت بیمار انجام بگیرید.

به دلیل آنکه بافت فیزیکی خانمها با یکدیگر متفاوت است پزشک بعد از معاینه دقیق دوره درمان و بهترین روش درمان را به شما توصیه خواهد کرد.

مراقبت های بعد از عمل ::

این پروسه نیاز به دوره ریکاوری نداره و بیمار می تواند به فعالیت روزانه خود مانند گذشته ادامه دهد ، فعالیت جنسی حدود 72 ساعت بعد از عمل امکان پذیر است و 24 ساعت بعد از عمل بیمار می تواند ورزش کند .

ممکن است برخی خانم ها با یک تا دو جلسه استفاده از این تکنولوژی کاملا بهبود یابند . در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به 5 جلسه یا بیشتر استفاده از این اقدام را داشته باشند.

درمان در دو تا 4 هفته انجام میگیرد . بعد از این اقدام عفونت های واژینال ، خشکی واژینال ، بی اختیاری های ادراری کاملا مرتفع می گردد.

اثرات طولانی مدت این اقدام شامل تنگ کردن و جوان سازی بافت واژن میباشد .

به این ترتیب و با استفاده از این تکنولوژی خانم ها می توانند حدود 10 تا 15 سال جوان تر شده و از زندگی خود لذت ببرند .

تجارب بیماران :

من خانوم ای 69 ساله هستم که سابقه تراوش ادرار هنگام خندیدن و سرفه کردن داشته ام . و به طور مداوم احساس دفع ادرار می نمودم .

همچنین احساس  خشکی واژن و به طور مداوم نیاز به نرم کننده های واژن داشته ام . من این اقدام را سه نوبت انجام داده ام و نتیجه بسیار خوبی را دریافت کرده ام  .

http://drshirinshams.com/wp-content/themes/ypo-theme/gallery/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C--%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86.jpg

و در حال حاضر از زندگی خود بیشتر لذت میبرم. این کار به راحتی انجام شد و نیاز به استراحت بعد از عمل نداشته ام .

در حال حاضر کاملا می توانم روی ادرار خود کنترل داشته باشم و کمال تشکر را از پزشک خود جهت معرفی این اقدام دارم .

و تازه می فهم ام که چقدر زندگی می تواند راحت تر و لذت بخش تر باشد .