Tell a Friend
captcha

 
x


دکتر شیرین شمس، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی است

که در درمان نازایی، تعیین جنسیت و جراحی زیبایی زنان تبحر دارد

آخرین و جدیدترین یافته ها و اطلاعات درمورد تزریق چربی در لب های بزرگ دستگاه تناسلی زنان.

خطرات و فواید تزریق چربی در لب های بزرگ چیست؟؟

سوال : من اخیرا یک بیمار که حدود 100 سی سی در لب های بزرگش تزریق کرده بود مشاهده کردم که خیلی تعجب امیز به نظر میرسید . فواید این عمل چیست ؟ ایا فقط برای زیبایی استفاده میشود ؟

2- جهت افزایش لذت جنسی انجام میشود؟؟

3- ایا این کار خطراتی دارد ؟؟

4- به طور معمول تا چه مدت باقی می ماند ؟؟

5- ایا مشکلی جهت زایمان طبیعی دارد یا خیر ؟؟

تعدادی از متخصصان در این باره توضیح میدهند ؟؟

-      این سوال بسیار مهم است که به ما اجازه داده شده جهت بیماران تزریق چربی داشته باشیم . در ابتدا جوان سازی واژن محدود به درمان لب های کوچک ( لبیاپلاستی ) بود و بیماران رضایت کافی از این عمل داشته اند . معذالک لب های بزرگ تغییری نمی کرد بخصوص در بیمارانی که سن بالاتر داشته اند و یا بعد از حاملگی . با تزریق چربی توانستیم اثرات پیری و چروک خوردگی لب های بزرگ را از بین ببریم .

-      پاسخ پزشک دوم : با تشکر از این سوال تزریق چربی در لب های بزرگ جهت زیبایی بسیار مفید است در طولانی مدت بیش از 5 درصد از چربی تزریق شده به طور دایم باقی می ماند و به این دلیل ما معمولا هنگام تزریق میزان بیشتری چربی تزریق می کنیم که بقیه باقی بماند .

در چهار هفته اول لب های بزرگ به نظر بزرگ و ورم کرده به نظر میرسد و بعد به تدریج تورم انها به تدریج کاهش یافته بعد از 3 ماه به حجم مناسب میرسد.

پاسخ پزشک سوم ::

خطرات خاص و مناسب بودن این جراحی برای هر بیمار خاص و متفاوت است . در تمام جراحی ها وجود دارد .کمترین عوارض که هیچ پیامدی ندارد در این عمل وجود دارد .

مشکلات بزرگ در این عمل بسیار نادر است . که شامل عفونت ، خونریزی ، هماتوما ، باز شدن محل تزریق ، تغییر احساس و درد  که این عوارض بسیار نادر است .

ادامه مطلب فوق به مراتب اطلاع رسانی خواهد شد .

**ضمن احترام به همکاران و اساتید عزیز ، اخیر دیده شده برخی از مطالب این مرجع که اختصاصی مربوط به اینجانب میباشد توسط برخی افراد کپی برداری شده .خواهشمند است از این کار غیر اخلاقی و ناشایست جدا خودداری فرمایید .

در غیر این صورت به مراجع قانونی گزارش خواهد شد.**